Home / Naujienos ir renginiai / Naujienos

Piedalāmies tūrisma izstādē "Tourest2020" Tallinā

24.02.2020
No 07.-09.februārim, Gaujas Nacionālā parka (GNP) tūrisma biedrība piedalīsies starptautiskajā tūrisma izstādē „Tourest 2020”, kas norisināsies Tallinā, Igaunijā.

Izstādē GNP Tūrisma biedrība piedalīsies ar zīmola “Enter Gauja” stendu un iepazīstinās igauņu ceļotājus ar dabas taku tīklojumu Gaujas Nacionālajā parkā, reģiona piļu un muižu piedāvājumu un aktīvās atpūtas iespējām ziemā un vasarā. Šogad GNP Tūrisma biedrība sadarbība ar teritorijā esošajām pašvaldībām ir izdevusi lielu popularitāti un atzinību guvušo “Tūrisma ceļvedi” igauņu valodā. Šo ceļvedi, kā arī brošūru par piļu un muižu piedāvājumu “Paslēpts dižajā klusumā” un Ziemas ceļvedi, igauņu tūristi varēs saņemt “Enter Gauja” stendā izstādē “Tourest 2020”, kas no 7.-9.februārim norisināsies Tallinā.

Iepriekšējā gadā “Enter Gauja” stendu apmeklēja ģimenes ar bērniem, kas interesējās par atpūtas iespējām ģimenēm, tāpat arī interesi par stendu izrādīja igauņu seniori. Daudzi jau zināja, kas ir Gaujas Nacionālais parks, bija kādreiz to apmeklējuši, bet bija ļoti ieinteresēti par iespējām, ko šis reģions piedāvā tūristiem. Igauņi atzinīgi novērtēja reģiona izaugsmi.

Kā vēsta CSP dati, tad 2019.gada pirmajos 9 mēnešos, tūristi no Igaunijas Latvijā veido 9% no kopējā tūristu skaita, ieņemot 4.vietu. Arī Gaujas Nacionālā parka reģionā igauņu ceļotāji ir vieni no biežāk sastopamajiem – 3.vietā aiz Vācijas un Krievijas tūristiem kopš 2012.gada. 2018.gadā igauņu tūristu pieaugums reģionā bija 30% salīdzinājumā ar 2017.gadu. (GNP datu avots: speciāli atlasīti un apstrādāti CSB dati (viesnaktis), 2018., A.Klepers).

Šajā gadā „Enter Gauja” zīmols tiek popularizēts izstādēs Somijā, Nīderlandē, Igaunijā un Vācijā. Tūrisma piedāvājums ārvalstu izstādēs tiek popularizēts pārstāvot GNP galamērķa vienoto zīmolu “Enter Gauja”. Gaujas Nacionālais parks vēsturiski ir viens no Latvijas atpazīstamākajiem un piedāvājuma ziņā bagātākajiem galamērķiem. TāpLai piesaistītu arvien lielāku ārzemju tūristu īpatsvaru visa gada garumā, pašvaldības kopā ar tūrisma uzņēmējiem vienojušās par kopīgu stratēģiju konkurētspējas palielināšanai.

Jau ziņots, ka Gaujas Nacionālā parka teritorijā esošās pašvaldības – Siguldas, Cēsu, Valmieras, Līgatnes, Amatas, Pārgaujas, Kocēnu, Priekuļu un Inčukalna – kopš 2012.gada īsteno stratēģiju par Gaujas Nacionālo parku kā vienotu tūrisma galamērķi.

Gaujas Nacionāla parka tūrisma biedrība piedalās starptautiskajās tūrisma izstādēs saskaņā ar 2018.gada 4.oktobrī noslēgto līgumu Nr. SKV-L-2018/179 ar v/a „Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra” par “Starptautiskās konkurētspējas veicināšanu”.

 



Grįžti į viršų